prefix_imageMerkezi Isıtma

EKY SİLİNDİRİK BİYOKÜTLE KAZANI

ModelEKY Silindirik 125-1000
Yakıt TürüKatı Yakıt (Kömür)
Çalışma Basıncı (Bar)3,5,6,8 Bar
Kapasite (kW)146 – 1163 kW

Katı Yakıtlı

Elle Yüklemeli

Elektronik Kumanda

Otomatik Yüklemeli

3,5,6,8 Bar

Yakıt İkazı

prefix_imageÜrün Özellikleri

EKY SİLİNDİRİK BİYOKÜTLE KAZANI


  • TERMODİNAMİK EKY serisi katı yakıtlı silindirik sıcak su kazanları, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilmiş 3 geçişli tasarımı sayesinde tüm yüzeylerde eşit miktarda ısı transferi sağlar.
  • Kazanlar, 125.000 kcal/h (145 kW) ile 1.000.000 kcal/h (1162 kW) aralığında değişen 18 farklı tipte üretilmektedir.
  • Yanma havası, dayanıklı gövde yapısına ve yüksek basınç özelliklerine sahip cebri fan yardımı ile sağlanmaktadır. Kazanın yan bölümünde yer alan fandan alınan yanma havası homojen olarak yanma odasına iletilir. 
  • Yanma odasında yer alan geliştirilmiş özel tasarım ızgaraların üzerinde yanma sonucu oluşan gazlar, kazanın arka bölümündeki semer yapısı yardımıyla üst duman borularından ön duman sandığına taşınır. 
  • Ön duman sandığına gelen bu sıcak gazlar, iki tarafta da yer alan duman boruları aracılığı ile arka duman sandığına aktarılır, buradan bacaya girer. Yanma sonucu oluşan sıcak gazın kazan içerisinde yapmış olduğu 3 farklı geçiş esnasında suya aktarılan enerjinin yüksek oranda olması sebebiyle baca gazı sıcaklığı düşük olur. Baca gazı sıcaklığının düşük olması yanma verimini arttırırken, bacadan atılan CO ve NOX değerlerini minimum seviyelere düşürmektedir.
  • Tüm duman borularında yer alan sarmal yapıdaki türbülatörler, sıcak duman gazlarına kazan boruları içinde yön vererek, suya transfer edilen enerji miktarını maksimum düzeylere çıkarır.
  • Tüm kömür tiplerini en verimli şekilde yakmaya elverişli hale getirebilmek için geliştirilen kazanlar, yarım silindirik kazanlara göre %40 daha fazla verim sağlamaktadır. Akılcı tasarım ve ileri üretim teknolojisi yöntemleriyle ortaya çıkarılan kazan çok sessiz ve verimli çalışır.
  • TS EN 303-5 ve TS 497 standartları baz alınarak projelendirilen kazanlar, 97/23/AT basınçlı ekipmanlar direktifi H modülüne göre CE belgesine sahiptir.
  • Kazan üzerinde standart olarak verilen dijital kontrol panosu ile; tesisat suyu sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlayarak hava üfleme fanını kumanda ederken, dijital göstergesi ile sıcaklığı takip edebilirsiniz. Kazan içerisinde yakıt bitmesi durumunda (+32°C) fanı otomatik olarak kapatır. Sirkülasyon pompasını; tesisat suyu sıcaklığına göre kumanda ederek gereksiz elektrik tüketimini önler. Dış ortam sıcaklığının düşmesi durumunda pompayı çalıştırarak donmasını engeller. Emniyet termostatı ile aşırı ısınmalara karşı kazanı korur.
30 Yıllık
Tecrübe
Kullanım Kılavuzu - Türkçe
Sertifika
Whatsapp Destek Hattı
Kullanım Kılavuzu - İngilizce
Bilgi Föyü
Enerji Etiketi

Özel Destek

Soru ve görüşleriniz için
7/24 destek ekibi

Uzman Ekip

Uyum içinde çalışan ve birbirini tamamlayan uzman ekip

Doğal

Karbon ayak izimiz küçük, Yeşil Çevreye desteğimiz büyük.

Contact Us

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus voluptatem accusantium doloremque laudantium totam reaperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Type what you are searching for:

Need Any Help? +012 (345) 67811111
Translate »